הפצת מוזיקה 101

הפצת מוזיקה לסטרימינג

הפצת מוזיקה לסטרימינג ולמדיה היא לא עניין פשוט, אבל עניין הכרחי ביותר היום. אנחנו באממ”י קהילת המוזיקאים והמוזיקאיות בירושלים רוצים להקל עליך כמה שיותר על מנת שתוכלו להפיץ את המוזיקה שלכם בקלות ובמינימום עלות.

אז איך זה עובד?

קודם כל חשוב להבין מה זה הפצה למדיה ואיך זה עובד באופן כללי, אז לצערנו אין לאף אחד או אחת יכולת לתקשר באופן ישיר מול חברות הסטרימינג, ספוטיפיי, אפל מיוזיק וכו’. בשביל להעלות שיר למדיה חייבים לעשות את זה דרך צד ג’ שהוא נקרא “אגריגטור”. האגריגטור מקבל את השיר שלך ומייצר את הקשר בינך לבין שירותי הסטרימינג השונים. במקרים שונים, כמו גם במקרה שלנו ישנה חוליה נוספת בדרך הוא המפיץ (זה אנחנו!) ומטרתו להקל על המפגש בין האגריגטור המנהל אלפי העלאות ביום לבין היוצר היחיד שזקוק לתשומת לב. בכל רבעון נאספים הנתונים ומועבר תשלום דרך שירותי הסטרימינג למפיצים בעבור ההשמעות.

איפה אנחנו נכנסים לתמונה?

אממ”י הינם מיוצגים בפי”ל, דבר המקנה לנו את הזכות להפיץ דרכם לפלטפורמות הסטרימינג השונות, אנו פועלים בתוך עמותת בר קיימא ומחוייבים בשקיפות ועל כן כל הנעשה עם התמלוגים שלך שקוף ונמצא על השולחן.
הפי”ל כגוף הגובה את התמלוגים והגוף שבפועל מתקשר עם גופי הסטרימינג גובה 10% עמלה על תמלוגים מהשמעות בסטרימינג, ו20% עמלה על תמלוגי מאסטר מהשמעות ברדיו ובטלוויזיה.
אנו פועלים למענכם כדי להצליח להיות מענה למוזיקאים הירושלמים באשר הם, על מנת להמשיך את פעילותנו אנו מוכרחים לגבות 10% נוספים מכספי התמלוגים אותם שאנו גובים בעבור השירים שאתם מפיצים דרכנו, 10% אלו מיועדים לכיסוי הוצאות והמשך פעילותנו לקידום מוזיקאים בירושלים.

מה זה הפי”ל?

הפי”ל הינם אגודת איסוף תמלוגי מאסטר בישראל, מטרתם לאסוף את התמלוגים שמגיעים לכם בעלי המאסטר בעבור השמעות ברדיו, בבתי עסק וגם בסטרימינג. ישנה אגודת איסוף תמלוגי מאסטר נוספת היא הפדרציה הישראלית לתקליטים והקלטות, והיא לרוב עובדת עם חברות תקליטים ולא יוצרים עצמאיים.

איך אתם נכנסים לתמונה?

אם זו הפעם הראשונה שלכם, אז ברוכים הבאים! עליכם למלא את הסכם ההצטרפות לשירותי המדיה של אממ”י ולשלוח אותו אלינו ל [email protected].

אחרי שמילאתם ושלחתם לנו את ההסכם, כל מה שעליכם לעשות זה לשלוח לנו את הטופס ההפצה

השיר חייב להישלח לפחות 14 ימים מראש – רצוי בבוקר – ורצוי לשלוח מספר ימים לפני כדי שנוכל לעבור על הדברים כמו שצריך ולתקן את בעיות בהגשה במידת הצורך.
אנא המתינו לאישור מאיתנו שקיבלנו את השיר – אם לא קיבלתם עדיין מוזמנים להציק לנו במייל [email protected]

בבקשה הכינו לפני תחילת מילוי הטופס את הדברים הבאים:

  • טופס העברת זכויות בתקליט – הטופס החתום מעביר את הזכויות על ההקלטה לאממ”י על מנת שנוכל לנהל בעבורכם את ההעלאה לסטרימינג וגביית התמלוגים בעבור השיר הספציפי שאותו מעוניינים להפיץ, ככתוב בהסכם בכל זמן אתם יכולים להודיע בכתב 30 ימים מראש על הפסקת ההתקשרות והעברת הזכויות בחזרה אליכם או לגוף שלישי.
  • גרפיקה ריבועית לסינגל (רזולוציה 30003000 או 16001600)
  • לינקים לעמודים שלך בניו מדיה
  • השיר בקובץ WAV וגם mp3
  • קובץ עם המילים וכל הקרדיטים הרלוונטיים
  • תזמון השיר המדויק (תזמון לא מדויק יעשה בעיות בהעלאה)

שימו לב, ההפצה דרכנו תפיץ את השירים שלכם בספוטיפיי, באפל מיוזיק, דיזר, וכד’
✦✦ההעלאה של השיר ליוטיוב היא מתבצעת על ידך!✦✦
ביוטיוב מיוזיק יפתח עמוד נושא בשם האמן שלכם עם השיר, אך זהו לא תחליף להעלאה ליוטיוב.

אל תשכחו לתייג!

מוזמנים לתייג אותנו באינסטגרם, בפייסבוק ובכל מקום שאתם מפרסמים בו את השיר!
אינסטה @jlmusicians
פייסבוק @jer.musicians
וכמובן גם את @spotifyisrael ואת @applemusic
כרגע אנחנו ערוכים להעלות רק סינגלים – אם תרצו להעלות אלבום אנא צרו קשר במייל שכתוב למעלה וננסה לעשות את המיטב ולסייע לך.

דילוג לתוכן